niedziela, 31 maja 2015

Aktualizacja włosów – Maj

Maj upłynął moim włosom pod znakiem kawy:-) Bardzo często (przynajmniej co drugie mycie) robiłam płukankę kawową oraz „fusowy” peeling skóry głowy. Moje włosy kawę po prostu kochają:-) Dzięki niej są pięknie wygładzone i nawilżone. Niedługo wrzucę na bloga drugi już wpis poświęcony kawie właśnie (będziecie mogły w nim poczytać choćby o moich wrażeniach ze stosowania peelingu kawowego na skórę głowy).

Poza płukanką kawową, po każdym myciu włosów stosowałam także płukankę z dodatkiem octu jabłkowego.

czwartek, 28 maja 2015

Farmona, Seboravit,
Odżywka o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym

Zasadniczo Seboravit jest wcierką przeznaczoną do włosów przetłuszczających się i z łupieżem. Ja takich problemów ze skórą głowy nie mam – włosy przetłuszczają się raczej normalnie. Biorąc pod uwagę skład tej wcierki doszłam do wniosku, że jest to po prostu wcierka wzmacniająca włosy i pomagająca rozwiązywać problemy skóry głowy (to bardzo ważne, bo dopiero, gdy skóra głowy jest zdrowa, mogą z niej wyrastać zdrowe włosy). Pierwszym ekstraktem w tej odżywce jest czarna rzepa, czyli moje ulubione warzywo na porost włosów:-) Wygląda więc obiecująco, a jak się sprawdziła?
 
 
Od producenta: Skoncentrowana odżywka o intensywnym działaniu zmniejsza aktywność gruczołów łojowych oraz skutecznie i trwale likwiduje przetłuszczanie, dzięki czemu włosy pozostają dłużej puszyste, czyste i świeże.

wtorek, 26 maja 2015

Olej lniany – na twarz i włosy:-)

Jak zapowiadałam – dzisiaj część druga wpisu na temat nieocenionego oleju lnianego:-) Tym razem pod lupę wzięłam zastosowanie typowo kosmetyczne. Link do pierwszej części: klik.



Jaki wpływ ma olej lniany na urodę
– włosy i skórę?

Olej lniany zawiera 10% nasyconych kwasów tłuszczowych, 58% kwasu alfa-linolenowego (omega-3), 15% kwasu linolowego (omega-6), 17% kwasu oleinowego (omega-9), bogaty w witaminę E.

Niedobór NNKT jest związany z występowaniem różnego rodzaju chorób skóry, w tym m.in. egzemy i łuszczycy. Bez kwasów omega-3 poddana działaniu czynników agresywnych (np. mydło, warunki atmosferyczne) warstwa rogowa skóry nie jest w stanie utrzymać odpowiedniego stopnia nawilżenia. Lignany zawarte w oleju lnianym hamują aktywność 5-alfa-reduktazy, enzymu uczestniczącego w przekształcaniu testosteronu do dihydrotestosteronu, który powoduje łysienie u mężczyzn.

sobota, 23 maja 2015

Avon, Naturals Herbal,
Odżywcza mgiełka do włosów słabych i łamliwych „Pokrzywa i łopian”

Dziś mam dla Was recenzję odżywki, która - powiem wprost – jest chyba najgorszym produktem w spray’u jaki wpadł mi w ręce. Mgiełkę wzmacniającą Avonu dostałam, sama raczej bym jej nie wybrała. Już pierwszy rzut oka na skład tej odżywki nie zapowiadał nic fascynującego.

 

Od producenta: Wzmocnij włosy, by pozostały silne i zdrowe. Po zastosowaniu włosy stają się wyraźnie mocniejsze i lśnią zdrowym blaskiem. Zawiera wyciągi z pokrzywy i łopianu, które pomagają przywrócić włosom zdrowy wygląd i witalność. Wzmacniają włosy i nadają im piękny połysk. Do włosów osłabionych i łamliwych.


Skład

Aqua, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Methyl Gluceth-10, Phenoxyethanol, Polyquaternium-37, Propylene Glycol, Methylparaben, Parfum, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Glycerin, PPG-1 Trideceth-6, Trifolium Pratense Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Lavandula Angustifolia Extract, Humulus Lupulus Extract, Salvia Officinalis Extract, Tocopheryl Acetate, Arctium Lappa Root Extract, Urtica Dioica Extract.
 

czwartek, 21 maja 2015

Olej lniany – dobry na wszystko!:-)

Dziś chciałabym Wam przybliżyć sylwetkę mojego ulubieńca ostatnich dwóch miesięcy:-) Olej lniany jest jednym z najzdrowszych i najbardziej wartościowych olei, dlatego zdecydowanie warto po niego sięgać. Ponieważ jest bardzo wiele informacji, które muszę koniecznie napisać na temat tego niezwykłego oleju, postanowiłam podzielić mój „wywód” na dwie części:-) Dzisiaj napiszę o ogromnych zaletach oleju lnianego stosowanego wewnętrznie oraz o tym, jaki olej kupić i jak go przechowywać. Zapraszam do dłuższej lektury;-)
 

Olej lniany uznawany jest przez wielu za najzdrowszy olej, ponieważ posiada on najbardziej zbliżoną do ideału proporcję kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6 (proporcje jakie powinniśmy spożywać to 1:1). Wyciskany jest z nasion lnu (siemienia lnianego). O siemieniu lnianym pisałam tutaj.

Olej lniany jest gęsty, w kolorze złotym. Smak ma delikatny, jakby orzechowy.
 
Niezwykłe właściwości prozdrowotne

Olej lniany dobry jest naprawdę dla wszystkich:-) Regularnie spożywany pomaga zachować młodość na dłużej. Ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (aż 50%), olej lniany może poprawiać samopoczucie człowieka, a nawet leczyć depresje i wahania nastrojów.

niedziela, 17 maja 2015

L`biotica, Biovax, Intensywnie regenerująca maseczka
do włosów słabych ze skłonnością do wypadania

Od producenta:  Intensywnie regenerująca maseczka Biovax opracowana została przez specjalistów w celu zagwarantowania Twoim słabym i skłonnym do wypadania włosom jak najlepszej kondycji. Maseczka Biovax dba nie tylko o zdrowie i kondycję włosów, ale również zapewnia im gruntowną ochronę i bezpieczeństwo.
 
 
Skład

Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (And) Ceteareth - 20, Cetrimonium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Glycerin, Lawsonia Inermis Extract, Mel (Honey) Extract, Parfum, Benzyl Alcohol (And) Methylchloroisothiazolinone (And) Methylisothiazolinone, Citric Acid, Linalool, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, C.I. 42090

piątek, 15 maja 2015

Nawilżająca płukanka z korzenia prawoślazu

Oprócz płukanek, których głównym zadaniem jest wzmacnianie włosów (np. pokrzywa, łopian) warto także sięgać po płukanki nawilżające, szczególnie gdy mamy włosy suche. Do tej grupy płukanek z pewnością można zaliczyć płukankę z korzenia prawoślazu, o której chcę Wam dzisiaj co nieco napisać:-)
 

Korzeń prawoślazu zawiera witaminy A, C, D, E i z grupy B (B1, B2, B3), śluzy, skrobię, pektynę, betainę, garbniki i sole mineralne- wapń, fosfor, żelazo, cynk, selen, potas oraz mangan.

Prawoślaz ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, zmiękczające, osłaniające. Łagodzi świąd, działa oczyszczająco, ściągająco, zmniejsza podrażnienia. Jego silnie łagodzące właściwości wykorzystuje się w celu złagodzenia oparzeń słonecznych. Pobudza komórki do regeneracji, wpływa na zmniejszenie utraty wody przez naskórek,  regulując nawilżenie skóry. Pomaga przyspieszyć proces zabliźniania się ran, zanikania zmian skórnych. Związki w korzeniu prawoślazu przyczyniają się do utrzymania prawidłowej struktury kwasu hialuronowego, dzięki czemu prawoślaz działa także odmładzająco.

Na włosy działa nawilżająco i wygładzająco.

wtorek, 12 maja 2015

Farouk, Biosilk, Nawilżająca kuracja z olejkiem z marakui

Od producenta:

Nawilżająca regeneracja olejkiem z marakui przeznaczona jest do włosów suchych i zniszczonych. Nawilżająca regeneracja Maracuja Oil bogata jest w witaminy A i C.
Wygładza i ułatwia stylizację suchych, niesfornych i zniszczonych włosów. Olejek z marakui intensywnie nawilża włosy nadając im lśniący połysk i fantastyczny zapach.
Kosmetyk nie testowany na zwierzętach.

Skład:
Cyclopentasiloxane, Cyclotetrasiloxane, Cyclohexasiloxane, Passiflora Edulis (Maracuja) Seed Oil, Hydrolized Silk, Hydrolyzed Quinoa, Phenoxyethanol, C12-15 Alkyl Benzoate, Fragrance (Parfum), Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone

niedziela, 10 maja 2015

Laminowanie włosów żelatyną – jak na nie reagują moje włosy?

Laminowanie włosów żelatyną próbowałam kilka ładnych lat temu, niestety efekty tego zabiegu nie zachwyciły mnie na tyle, by potem sięgać po niego ponownie. Ostatnio jednak, gdy wpadły mi w ręce gotowe maseczki dające efekt laminowania włosów od Marion, postanowiłam domowemu laminowaniu dać jeszcze jedną szansę. Ale zacznijmy od początku….


Dlaczego żelatyna?

Żelatyna jest naturalną substancją białkową pozyskiwaną z kości i chrząstek zwierzęcych, w skład której wchodzi przede wszystkim kolagen. Jest ona bogatym źródłem glicyny, proliny, hydroksyproliny, a także kwasu glutaminowego i argininy.

Żelatyna zastosowana na włosy ma zapobiegać puszeniu się włosów, wygładzać je, pogrubiać, nabłyszczać a nawet prostować.

Proteiny (białka) mają zdolność wypełniania ubytków w strukturze włosa i dzięki temu chronią go przed dalszym zniszczeniem.

wtorek, 5 maja 2015

Lisap, Intensywna maska regenerująca

Od producenta: Odbudowuje strukturę włosa, przywracając mu wytrzymałość i żywotność. Dzięki Aminocare Complex i wyciągom z Bambusa rozplątuje, nawilża i odżywia włosy, czyniąc je mocniejszymi i bardziej witalnymi.



Skład
Aqua, Glyceryl Stearate, Behentrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Isopropyl Palmitate, Decyl Oleate, Isopropyl Alcohol, Amodimethicone, Glycerin, PEG-8, Stearamidopropyl Dimethylamine, Trideceth-10, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, PEG-8/SMDI Copolymer, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract, Moringa Pterygosperma/Moringa Pterygosperma Seed Extract, Wheat Amino Acids, Bambusa Vulgaris Extract/Bamboo Leaf/Stem Extract, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Limonene, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Citronellol, Parfum.

niedziela, 3 maja 2015

Prosta mgiełka nawilżająca DIY

Dziś przychodzę do Was nie tyle z przepisem co inspiracją:-) W dbaniu o włosy równie ważne jak odżywianie/regeneracja jest nawilżanie. Dlatego też łatwa w przygotowaniu mgiełka nawilżająca domowej roboty to coś, co warto mieć pod ręką. Przyda się, gdy włosy się „powykręcają” i chcemy szybko przywrócić im ładny kształt, gdy stają się suche, przed olejowaniem włosów „na mokro”, a nawet nada się do odświeżenia twarzy.

 
Podaję Wam więc przykład bardzo prostej mgiełki, którą może wykonać każdy z łatwo dostępnych składników. Poniższy przepis potraktujcie więc jako inspirację, można go dowolnie modyfikować w zależności od tego co lubią nasze włosy i tego, co akurat mamy pod ręką.