środa, 6 stycznia 2016

Moje włosy w roku 2015

Dziś czas na coroczną aktualizację, czyli podsumowanie mojej pielęgnacji włosów w zeszłym roku. Na początku 2015 roku zrobiłam listę moich noworocznych włosowych postanowień (klik) – dziś postaram się rozliczyć z realizacji moich zeszłorocznych planów:-)


Fotorelacja:


grudzień 2015                                grudzień 2014


Moje włosy w liczbach:
 • Włosy urosły mi łącznie ok. 20 cm, rosły więc średnio ok. 1,7 cm miesięcznie.
 • Łącznie ścięłam 16 cm włosów.
 • W grudniu 2014 długość moich włosów wynosiła 74 cm, teraz wynosi 78 cm.


W 2015 roku moje włosy rosły po 1,5-2 cm na miesiąc, co jest w moim przypadku bardzo dobrym wynikiem. Rok zakończyłam także z dużą ilością baby hair, które są różnej długości (mniej więcej od 1 cm do 6 cm). W zeszłym roku nie miałam większych problemów z wypadaniem włosów, nawet w sezonach wiosennym i jesiennym. Wszystkie te pozytywne zmiany są zasługą regularnego stosowania wcierek do skóry głowy – wcierki stosowałam niemal codziennie (czasem z tygodniową przerwą między różnymi produktami). Tym samym punkt drugi na mojej liście zeszłorocznych postanowień mogę uznać za zrealizowany:-)

Jeśli chodzi o punkt pierwszy to jakoś nadal nie umiem się zdecydować co do optymalnej długości moich włosów… Cóż, kobieta zmienną jest;-) Pewnie dlatego trochę włosy zapuszczałam, potem podcinałam i tak w koło… Za to regularnie podcinane końcówki mam w niemal idealnym stanie;-)

Punkt trzeci nadal mogę uznać za niezrealizowany… Porównując zdjęcia moich włosów na przestrzeni ostatniego roku, doszłam do wniosku, że cięcie na kształt litery V chyba mi nie pasuje. I choć niemal zawsze najbardziej podobało mi się wycięcie włosów w delikatne U, ostatnio poważnie myślę o powrocie do włosów ciętych całkowicie na prosto. Tak czy siak, nadal nie wiem, co byłoby dla moich włosów najlepsze.

Punkt czwarty na mojej liście to hennowanie włosów. Po hennę Khadi ciemny brąz sięgnęłam w sierpniu. Od tego czasu w miarę regularnie hennuję moje włosy (ostatnio częściej stawiam na gloss). Póki co zamierzam pozostać zarówno przy stosowaniu henny jak i przy kolorze ciemny brąz.

Co do regularnego stosowania płukanek i masek do włosów (punkt 5), to chyba nie mogę tego celu uznać za całkowicie zrealizowany. Po płukanki i maski sięgałam owszem, ale na pewno rzadziej niż zamierzałam.

Punkt 6 zrealizowałam połowicznie. W kwestii suplementacji i żywienia „idę ku lepszemu”, ale „ku dobremu daleka droga”.

Z peelingiem skóry głowy nadal jestem na bakier… Wykonuję, ale rzadko.


To tyle w kwestii mojego sprawozdania z realizacji włosowych postanowień na 2015 rok. Lista nie wygląda imponująco, ale z tego akurat się cieszę – nadal jest nad czym pracować;-) Listę postanowień na ten rok, mimo wcześniejszych wątpliwości, chyba jednak zrobię – jest parę kwestii, na których szczególnie mi zależy. I oby ten nowy 2016 rok dla moich i Waszych włosów okazał się lepszy niż poprzedni:-)


13 komentarzy:

 1. Chyba lepiej wyglądają ścięte na prosto :) z ciekawości, ile masz cm w kucyku? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dochodzę do tego wniosku:-) Obecnie 8,5 cm - niewiele, ale cóż, geny ciężko przeskoczyć. Cieszę się jednak, bo na początku "włosomaniactwa" miałam 7,5 cm, więc jest postęp.

   Usuń
 2. Normalnie zazdrość!
  Długie, piękne, grube włosy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:-) Choć grube to one niestety nie są, od zawsze mam delikatne i dość cienkie włosy. Zagęściły się, ale ich struktura jest taka sama.

   Usuń
 3. cudowne są gratuluje przyrostu, u mnie 75 na dizęń dzisiejszy ale planuje je skrócić do 30 jakoś ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:-) Mi by było szkoda, aż tyle włosów obciąć. Choć czasem chodzi za mną długość do wysokości zapięcia od stanika:-)

   Usuń
 4. Piękne włosy. Moim zdaniem ścięcie na prosto to dobry pomysł. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:-) Planuję wyrównać końce niebawem:-)

   Usuń
 5. Piękne, długie włosy :) Ja zdecydowanie preferuję cięcie proste :)
  Pozdrawiam i życzę realizacji wszystkich celów i postanowień :)!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy dodany komentarz:-)
Anonimowych użytkowników proszę o podpisywanie się w komentarzu.
Komentarze uznane przeze mnie za obraźliwe lub będące reklamą będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...