poniedziałek, 2 stycznia 2017

Aktualizacja włosów – Grudzień

Dzisiejszy post aktualizacyjny moich włosów będzie krótki:-) Powody są dwa. Po pierwsze, grudzień nie był bynajmniej dla mnie miesiącem wyjątkowej dbałości o włosy, więc nie ma się nad czym specjalnie rozpisywać. Po drugie, za chwilę będzie czas na zrobienie rocznego podsumowania, które w moim odczuciu będzie znacznie ciekawsze;-)


Grudzień był w dużej mierze dla moich włosów kontynuacją tego, co działo się w listopadzie. Niestety z bólem serca muszę się przyznać do tego, że w zeszłym miesiącu realizacja mojego planu przeciw wypadaniu włosów okazała się być jeszcze bardziej okrojona w porównaniu do listopada. Drożdży nie piję nadal, o olejowaniu także już praktycznie zapomniałam:-/ Co gorsza nawet po wcierkę ostatnio w ogóle nie sięgam… Notoryczny brak czasu i natłok różnych zajęć solidnie komplikują sprawę.

Obecnie moje włosy mają długość 72 cm, co oznacza, że w grudniu (podobnie jak w listopadzie) urosły o 2 cm. Cieszę się, że przyrost utrzymuje się na takim poziomie, bo dzięki temu będę w stanie szybciej „wyrównać kolor włosów” (jak wiecie po rezygnacji z hennowania włosów znów staram się zapuścić naturalki). Podwojony (w porównaniu do standardowego) przyrost włosów to z pewnością zasługa suplementowania biotyny (teraz wiem to na pewno, bo wcierki w grudniu nie używałam prawie wcale).

Wypadanie włosów wróciło do normy – nadal wolałabym by leciało ich jak najmniej, ale moja obecna dzienna utrata włosów (ok. 50 włosów) jest zupełnie normalna. Suplementacja biotyny nigdy nie zawodzi:-)

Jeśli chodzi o stosowane kosmetyki, to ostatnio preferuję pewną monotonię;-) Szampon Kerium oraz wybrany produkt odżywczy (odżywki Garnier, Nivea Long Repair lub maska z olejem makadamia GlySkinCare) i ochronny (serum silikonowe) w zupełności mi wystarczają, by włosy były w dobrej kondycji.

W przyszłych miesiącach na pewno chciałabym się w końcu ogarnąć i regularnie stosować wcierki i oleje w pielęgnacji włosów. Nie mniej jednak na przygotowanie planów noworocznych daję sobie jeszcze chwilę:-)

**********

PS. Wszystkiego najlepszego w 2017 roku!:-)


9 komentarzy:

Dziękuję za każdy dodany komentarz:-)
Anonimowych użytkowników proszę o podpisywanie się w komentarzu.
Komentarze uznane przeze mnie za obraźliwe lub będące reklamą będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...