niedziela, 18 maja 2014

Fitomed, Szampon do włosów koloryzowanych,
odcienie ciemne

Szampon ma za zadanie nadać włosom ciepłe kasztanowe refleksy i wspomóc utrzymanie koloru farbowanych włosów. Moje włosy co prawda farbowane nie są, ale chciałam dodać intensywności mojemu naturalnemu odcieniowi włosów. Dlatego zdecydowałam się go przetestować przy współpracy ze sklepem Fitoteka - patronackim sklepem firmy Fitomed.


Opinia producenta:

Właściwości: wytwarza swoistą dla mydlnicy pianę i delikatnie myje włosy osłabione po koloryzacji.

Działanie: Według serwisu kosmetykanaturalna.pl synergiczne działanie tych roślin nadaje włosom ciepłe kasztanowe refleksy oraz zapobiega wypłukiwaniu koloru. Oprócz właściwości barwiących wyciąg herbaciany i henny zawiera liczne sole mineralne i antyutleniacze, korzystnie wpływające na zdrowy wygląd włosów. 


Skład: Aqua, Saponaria Officinalis Root Extract, Lawsonia Inermis Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Coco Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Cytric Acid, Parfum, Dmdm Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone.


Na początku składu znajdziemy ekstrakty z: mydlnicy lekarskiej, henny irańskiej i herbaty cejlońskiej. Reszta składników to: sub. myjące (w tym SLES), humektant (utrzymuje nawilżenie), stabilizator, antystatyk, regulator pH, zapach, konserwanty.


Wyciągi roślinne i ich właściwości:


Mydlnica lekarska – zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.

Wyciąg z liści henny irańskiej jeden z najsilniej barwiących gatunków henny; odżywia skórę głowy, wzmacnia cebulki włosów, zapobiega łupieżowi, stwarza dodatkową objętość, czyniąc włosy bardziej gęste i puszyste.

Wyciąg z herbaty cejlońskiej  przywraca włosom  naturalną równowagę kwasową, nadaje im blasku i sprężystości. Dodatkowo lekko je przyciemnia nadając włosom złocisty odcień.


********

Opakowanie: Poręczne, z wygodnym dozownikiem.

Zapach: Delikatny, prawie niewyczuwalny.

Konsystencja: Żelowa i dość rzadka.

Wydajność:  Podobnie jak w przypadku szamponu do włosów tłustych, szampon spokojnie wystarczy na 1,5 miesiąca.

Cena i dostępność: Kosztuje ok. 10zł za 250ml. Dostępny jest tutaj



Efekty:

Liczyłam na to, że szampon doda kolorowi moich włosów ciepłego odcienia i intensywności. Pod tym względem muszę przyznać, że szampon spełnił swoje zadanie – przy częstym stosowaniu moje włosy nabrały delikatnie kasztanowego odcienia, kolor wydaje się być bardziej intensywny, włosy błyszczą.

Czytałam także opinie, że przy włosach farbowanych henną szampon zapobiega jej szybkiemu wypłukiwaniu się, dzięki czemu kolor utrzymuje się dłużej. Jako, że znów myślę o przyciemnieniu włosów henną to z pewnością sprawdzę kiedyś działanie tego szampon pod tym kątem.

Mycie tym szamponem przebiega podobnie jak w przypadku szamponu do włosów tłustych. Dobrze się pieni, dość dobrze zmywa oleje. Przy moich włosach niezbędne jest stosowanie bardziej oczyszczającego szamponu dwa razy w tygodniu, ale muszę przyznać, że i tak polubiłam ten szampon. Oprócz działania delikatnie koloryzującego ma jeszcze dwie dodatkowe zalety: dodaje włosom nieco objętości i w przeciwieństwie do wersji do włosów tłustych ani trochę nie przesusza moich włosów.

12 komentarzy:

  1. Ciekawa propozycja. Skoro faktycznie przyciemnia włosy, będę musiała go wypróbować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ogladałam wczoraj w sklepie szampony z tej firmy i zastanawiałam się czy warto je kupić.

    OdpowiedzUsuń
  3. Właśnie zastanawiam się nad tym szamponem - może się wreszcie pokuszę :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Jeżeli wspomaga kolor to zdecydowanie muszę go wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Z chęcią bym go wypróbowała, gdzie można go dostać stacjonarnie?

    OdpowiedzUsuń
  6. Dziewczyny, szampon jest rewelacyjny! Ja dostałam go w prezencie,ale wiem,że był zamawiany na doz.pl :) Wystarczy kupić coś za 20 zł i odebrać w wybranej aptece. Tak wychodzi najtaniej :) Moje włosy przyciemniam henną i zauważyłam,że trochę poddtrzymuje trwałość koloru :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo kusi mnie kupno, tego typu szamponu. :(

    OdpowiedzUsuń
  8. Po olejowaniu włosów nie można ich myć szamponem z SLS ponieważ wtedy olejowanie nie ma sensu a jak widać ten szampon zawiera SLS.Badania dowiodły jak szkodliwe działanie ma ten składnik nie tylko dla urody ale i zdrowia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po pierwsze w tym szamponie jest SLES nie SLS. SLES jest łagodniejszym środkiem myjącym. Po drugie składnik ten jest szkodliwy przy długotrwałym kontakcie ze skórą jak np. krem do twarzy. Z założenia szampony, żele do mycia i inne tego typu kosmetyki mają stosunkowo krótki kontakt ze skórą dlatego nie są szkodliwe. Wrażliwe osoby mogą się skarżyć na podrażnienie skóry głowy po myciu szamponem z SLS, ale u większości osób tego problemu nie ma.

      Usuń
  9. Uwielbiam Twoje włosy i bardzo zazdroszcze ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję:-) Ja jednak nadal uważam, że moim włosom do ideału daleko...

      Usuń
  10. Początek składu - pięknie ładnie, ale dalej juz lipa. Po co pochodna formaldehydu? Dziękuję bardzo za takie kwiatki. Kto nie wie, o co kaman, niech sprawdzi dmdm hydantoin.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy dodany komentarz:-)
Anonimowych użytkowników proszę o podpisywanie się w komentarzu.
Komentarze uznane przeze mnie za obraźliwe lub będące reklamą będą usuwane.