niedziela, 31 stycznia 2016

Aktualizacja włosów – Styczeń

Mniej więcej w połowie stycznia ścięłam włosy „na prosto” – wyrównanie włosów wymagało skrócenia ich w najdłuższej partii o 9 cm.  Przyznam, że obecnie w nieco krótszych włosach czuję się lepiej, a i same włosy po podcięciu jakby odzyskały życie:-) W chwili obecnej moje włosy mają długość 71 cm, miesięczny przyrost wyniósł 2 cm.

Te delikatne fale na moich włosach to "zasługa" nocnego koczka.Przez trzy tygodnie stycznia jako wcierkę stosowałam wodę brzozową Kulpol (recenzja klik), zaraz potem rozpoczęłam testowanie plastrów przeciw wypadaniu włosów Dermastic (na ich temat póki co nie mogę się zbytnio wypowiedzieć). Włosy nie wypadają mi nadmiernie, plastry uznałam za ciekawy zamiennik wcierek alkoholowych, po które sięgam od kilku miesięcy.

W styczniu zwykle olejowałam włosy przynajmniej raz w tygodniu. W tym celu niemal za każdym razem wykorzystywałam mój ulubiony relaksujący olejek do masażu Agafii (recenzja klik). Wprowadziłam także olejowanie skóry głowy (zwykle na skórę nakładałam mix oleju kokosowego i oliwki Salycylol).

Kosmetycznie w mojej styczniowej pielęgnacji włosów królowały takie produkty:

- szampon Hipp – delikatny szampon, który nieźle zmywa oleje, tworzy bardzo gęstą pianę;
- czarne ziołowe mydło Agafii – swoją przygodę z tym mydłem właściwie dopiero zaczęłam, jest gęste i bardzo wydajne, dobrze myje i nie obciąża moich włosów (na więcej spostrzeżeń przyjdzie czas);
- odżywka Sylveco wygładzająca – wydawało mi się, że jest to kosmetyk mało wydajny, tymczasem męczę ją już drugi miesiąc;-) Jej recenzja pojawi się na blogu wkrótce.
- maska Kallos Blueberry – świetna do częstego stosowania, lubię po nią sięgać po olejowaniu, bo zupełnie nie obciąża moich włosów (recenzja klik).


Zaraz po podcięciu włosów pohennowałam je (tym razem nakładałam zioła na całą długość włosów). Jak zwykle w tym celu użyłam mieszanki Khadi w odcieniu ciemnego brązu.

I to w zasadzie byłoby na tyle:-) Czasem dochodzę do wniosku, że pielęgnacja moich włosów stała się nudna jak flaki z olejem:-D

9 komentarzy:

Dziękuję za każdy dodany komentarz:-)
Anonimowych użytkowników proszę o podpisywanie się w komentarzu.
Komentarze uznane przeze mnie za obraźliwe lub będące reklamą będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...